سامانه مدیریت مددجویان

ابتدا با هم با مفهوم مددجو آشنا می شویم و جزئییات کمک و حمایت و مدیریت خدمات مددجویان را با هم بررسی می کنیم. منظور از واژه مددجو همانطور که مشخص است افرادی که نیازمند حمایت و کمک می باشند را می گویند. از نظر لغوی کلمه مددجو شامل دو بخش مدد به معنای یاری و کمک می باشد و پسوند “جو” که ریشه فعل جستن است و ترکیب این دو کلمه با هم به معنی خواستن کمک می باشد. در زبان انگلیسی مددجو معادل Client می باشد، که در فرهنگ لغت به وابسته بودن و دنبال کردن ریشه یابی شده است.

با شنیدن واژه مددجویان یادآور افرادی می شویم که دچار مشکل شده اند و خود نیز تمایل به کمک و یاری گرفتن دارند. شناسایی این افراد و کمک کردن و مدیریت خدمات مددجویان از اهمیت بسیاری در جامعه برخوردار است و در جوامع، مراکز بسیاری برای حمایت مددجویان وجود دارد که در هر مرحله و در شرایط های متفاوت این افراد را حمایت می کند که شامل: خانه سالمندان،مراکز نیکوکاری، مراکز ترک اعتیاد و مراکز نگهداری شبانه روزی و غیره می باشد.

 

مراکز نگهداری شبانه روزی:

برای هر گروه متفاوت از مددجویان مراکز نگهداری شبانه روزی و مدیریت خدمات مددجویان با عنوان های متفاوتی وجود دارد که بطور مثال مراکز شبانه روزی و نگهداری از معلولین ذهنی، مراکز توانبخشی و مراقبتی سالمندان، آسیب دیدگان اجتماعی و غیره می باشد.

خانه سالمندان:

با بالا رفتن سن افراد به دوره پیری و سالخوردگی نزدیک می شوند نیاز به شناخت بیماری ها و راه های مراقبت از آن را دارند تا زندگی آرامی را نیز در این دوره سپری کنند.

مراکز ترک اعتیاد:

از کارهای بسیار مهم برای افراد مبتلا به مواد مخدر چگونه رفتار کردن با آنها می باشد این افراد نیز جزء مددجویان به شمار می آیند که در مراکز ترک اعتیاد مددکارانی وجود دارند که به درستی با آنها رفتار می کنند و در سپری کردن دوره ترک حمایت و کمک می کنند.

مراکز نیکوکاری:

حمایت از مددجویان توسط افراد خیر و داوطلبان به کمک انجام می شود که می تواند به صورت مالی و کمک های عاطفی باشد. ایجاد کردن شرایطی برای رشد و توانمند سازی افراد مددجو و خانواده های آنها به وسیله آموزش های لازم و همین طور ارتباط برقرار کردن بین کارآفرینان با مددجویان از ویژگی ها و وظایف مراکز نیکوکاری می باشد.

شرایط پذیرش مددجویان:

با استفاده از روش های مختلفی مانند: شناسایی و مدیریت خدمات مددجویان توسط امدادگران، مراجعه مستقیم خود مددجو و معرفی توسط افراد معتبر و مراجع ذیصلاح، افراد نیازمند شناسایی می شوند.

برای تاییدشرایط پذیرش مددجویان باید در مورد وضعیت زندگی آنها تحقیق و بررسی انجام شود تا اقدامات لازم برای کمک کردن به این افراد صورت گیرد.

 

سامانه مدیریت کیمیاریپورت نرم افزاری جامع و کاربردی برای ثبت و مدیریت مشخصات مددجویان به مراه پرونده الکترونیک شامل مشخصات هویتی، بیمه، نوع معلولیت، سرپرستی، وضعیت معیشتی، مشخصات سرپرست و مراقبت های ویژه
مدیریت و سازماندهی مددجویان بر اساس بخش های مختلف و پرونده اشتراکی برای مدیریت، مدیر بخش، مددکار و پرستار می باشد.

مددجویان:

در سامانه مدیریت، قسمت مددجویان قرار دارد که اطلاعات شخصی هر فرد بصورت دقیق ثبت می شود، برای درک بهتر در تصویر زیر می توانید مشاهده کنید.

 

نمایش اطلاعات مددجویان

هم چنین در این قسمت برای هر فرد گزارش مخصوص به آن وجود دارد که روند حمایت و بهبود وضعیت مددجو مشخص گردد.

از اینکه تا انتها این مقاله همراه ما بودید و موارد بیان شده در مورد مدیریت خدمات مددجویان و سامانه گزارشات و مدیریت مراکز نگهداری سالمندان و مددجویان را مطالعه فرمودید بسیار قدردان می باشیم، شما دوستان می توانید در قسمت تماس با ما برای اطلاعات بیشتر و همین طور کسب مشاوره با همکاران ما ارتباط برقرار نمایید و از خدمات بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    خانهدرباره ماتماس با ما