SEO مخفف “search engine optimization” است. این عمل باعث افزایش کیفیت و کمیت ترافیک وب سایت و همچنین قرار گرفتن برند شما در نتایج موتور های جستجو است.  

مبانی موتور جستجو

موتورهای جستجو ماشینهای جواب هستند. آنها میلیاردها قطعه محتوا را شستشو داده و هزاران عامل را ارزیابی می کنند تا مشخص کنند کدام محتوا به احتمال زیاد می تواند به درخواست شما پاسخ دهد.

موتورهای جستجو همه این کارها را با کشف و فهرست بندی کلیه مطالب موجود در اینترنت (صفحات وب ، PDF ، تصاویر ، فیلم ها و غیره) از طریق فرآیندی موسوم به “خزیدن و نمایه سازی” انجام می دهند. 

 

 

چرا SEO مهم است؟

در حالی که تبلیغات پولی ، رسانه های اجتماعی و سایر سیستم عامل های آنلاین می توانند ترافیک وب سایت ها را ایجاد کنند ، اکثر ترافیک آنلاین توسط موتورهای جستجو هدایت می شوند.

SEO همچنین یکی از تنها کانال های بازاریابی آنلاین است که با تنظیم درست ، می تواند به مرور زمان به پرداخت سود سهام ادامه دهد. اگر محتوای کاملی را ارائه دهید که شایسته رتبه بندی برای کلمات کلیدی مناسب باشد ، سایت شما تبدیل به یک سایت قدر در مقابل رقیبانتان می شود ، در حالی که تبلیغات برای ارسال ترافیک به سایت شما به بودجه مداوم نیاز دارد.

 

 

آیا تاکنون از سلسله مراتب نیازهای مازلو شنیده اید؟ این یک تئوری روانشناسی است که اساسی ترین نیازهای انسان (مانند هوا ، آب و ایمنی جسمی) را بر نیازهای پیشرفته تر (مانند عزت نفس و تعلق اجتماعی) در اولویت قرار داده است. این نظریه این است که شما بدون اطمینان از نیازهای اساسی تر در ابتدا برآورده نمی شوید. اگر غذا ندارید عشق مهم نیست.و seo نیز مانند این است و جزو نیاز های اساسی هر وب سایت به شمار می آید.

 

آیا باید یک متخصص ، مشاور یا نماینده سئو استخدام کنم؟

بسته به پهنای باند ، تمایل به یادگیری و پیچیدگی وب سایت (های) خود ، می توانید خودتان برخی از جستجوگرها را انجام دهید. یا ممکن است متوجه شوید که کمک یک متخصص را ترجیح می دهید. در هر صورت اشکالی ندارد!

 

اگر به دنبال کمک متخصص هستید ، مهم است بدانید که بسیاری از آژانس ها و مشاوران و شرکت ها “خدمات سئو را ارائه می دهند” ، اما می توانند از نظر کیفیت بسیار متفاوت باشند. دانستن چگونگی انتخاب یک شرکت SEO خوب می تواند باعث صرفه جویی در وقت و هزینه زیادی شود ، زیرا تکنیک های نادرست سئو در واقع می توانند به سایت شما آسیب برساند بیش از آنچه به شما کمک کند.

 

 

ممنون از شما که تا به اینجا همراه ما بودید و امیدواریم بهترین ها را برای سایت خود بخواهید و همچین از اساسی ترین نیاز سایت خود(seo) غافل نباشید.