امروزه که بسیاری از مشتریان، زمان خود را در اینترنت سپری می کنند تا نیازهای خود را برطرف کنند، تاثیر راه اندازی سایت برای کسب و کار بسیار بالا است.

بسیاری از کسب و کارها به دنبال این موضوع هستند که حرفه و کسب و کار خود را از شکل سنتی بودن خارج کنند. که برای پیشرفت کسب و کار خود به دنبال راهکارهای جدید و مدرن هستند.

داشتن وب سایت یکی از راه هایی است که بسیاری از کسب و کارها می توانند انجام دهند تا در دنیای اینترنت حضور پررنگ تری داشته باشند. و بتوانند کسب و کار خود را جهانی کنند و هم تعداد مشتریان را افزایش دهند.

اهمیت و تاثیر راه اندازی سایت در کار

یکی از مهم ترین مسائلی که در اهمیت داشتن وب سایت برای کسب و کار ضرورت دارد فراگیر بودن اینترنت می باشد. در دنیای امروز بسیاری از افراد ترجیح می دهند به جای اینکه بخواهند زمان خود را در ترافیک های خیابانی هدر دهند در منزل خود بمانند و نیازهای خود را از طریق خرید های اینترنتی انجام دهند.

این دسته از افراد اولین جایی که برای رفع نیاز خود به دنبال آن می گردند وب سایت هایی می باشد که می توانند با سرچ در گوگل به آن ها دسترسی پیدا کنند.

بنابراین اگر وب سایتی که طراحی کرده اید دارای سئو موفقی بوده باشد و توانسته در رتبه و جایگاه مناسبی در صفحات نخست گوگل قرار بگیرد بدون شک می تواند این دسته از افراد را جذب نماید. که باعث می شود، ترافیک وب سایت شما افزایش پیدا کند و حتی ممکن است برخی از آن ها را به مشتریان دائمی و  وفادار وب سایت شما نیز تبدیل کند. این موضوع نقش بسیار مهمی در ارتقاء یافتن رتبه سایت در گوگل دارد.

مهم ترین مزیت های داشتن وب سایت

در ادامه با برخی از فواید داشتن وب سایت آشنا می شویم. تا شما اطلاعات بیشتری درباره تاثیر راه اندازی سایت برای کسب و کار خود در دنیای اینترنت، دریافت کنید.

۱-اقتصادی بودن وب سایت:

هنگام راه اندازی وب سایت، باید سه مولفه زیر را به طور همزمان در سایت خود اجرا کنید: این مولفه ها شامل: هاست، دامنه و طراحی سایت می باشد.

عمده هزینه ای که شما باید به آن توجه داشته باشید، بابت طراحی سایت است. هزینه هایی که برای هاست و دامنه پرداخت می کنید، چندان بالا نیست. و شما می توانید آن ها را به صورت سالانه نیز تمدید کنید. وب سایتی که طراحی می شود، باید در ۲۴ ساعت شبانه روز در دسترس مخاطبین و مشتریان شما باشد. زیرا سایت شما در حقیقت نماینده شماست. که باید این قابلیت را داشته باشد درزمان های استراحت شما، نیاز کاربران وب سایت را برطرف نماید. هر چه شما روی بررسی سئو سایت زمان بیشتری گذاشته و محتوا و اطلاعاتی جذاب منتشر کرده باشید، بدون شک به افزایش ترافیک وب سایت خود کمک کرده اید. که سبب بالا رفتن رتبه و جایگاه سایت شما در نتایج جستجو گوگل می شود.

۲-صرفه جویی در هزینه:

همیشه برای راه اندازی کسب و کار جدید هزینه های بسیاری باید پرداخت شود. هزینه هایی مانند اجاره یا خرید دفتر و فروشگاه، هزینه تجهیزات، حقوق کارمندان و… . اما در دنیای اینترنت و تجارت الکترونیک شما تنها با طراحی یک سایت مناسب و حرفه ای می توانید بسیاری از هزینه های اضافه را نپردازید. و با تمرکز بر روی فعالیت های سایت خود و اجرای تکنیک ها و اصول های صحیح می توانید مشتریان بیشتری جذب کنید.

۳-نمایش محصولات:

وب سایت باید به گونه ای طراحی شود که تمامی خدمات و محصولاتی که ارائه می دهید به طور کامل برای مخاطبین معرفی شود. باید به این نکته توجه کنید که بروزرسانی محصولات به طور مداوم نیز در جذب مشتری تاثیر دارد. با راه اندازی سایت، نیاز به حضور فیزیکی مشتریان نیست. و آن ها می توانند با هر بار مراجعه به وب سایت، به صورت آنلاین محصولات شما را ببینند. همچنین با استفاده از تصاویر و ویدئو هایی که در سایت بارگزاری کرده اید، اطلاعات لازم درباره محصول مدنظرشان به دست آورند و خرید خود را انجام دهند.

۴-بازاریابی اینترنتی: 

یکی دیگر از مزیت هایی که می تواند، میزان اهمیت داشتن سایت برای کسب و کار را بیان کند، بازاریابی اینترنتی است. به جای اینکه هزینه های بالایی را برای تبلیغات و بازاریابی حضوری صرف کنید، تنها کافی است وب سایت خود را به شیوه ای بهبود ببخشید که گوگل به صورت شبانه روز برای مشتریان وب سایت شما تبلیغات انجام دهد. می توانید با انجام برخی از فعالیت ها در زمینه خدمات سئو، با کمترین هزینه برای وب سایت خود بازاریابی اینترنتی انجام دهید.

۵-برند سازی:

با داشتن وب سایت خوب و جامع می توانید خدمات و محصولات خود را در دنیای اینترنت به هزاران مشتری معرفی کنید. و با این کار شهرت و اعتبار کسب و کارتان را افزایش دهید. به گونه ای که کسب و کار شما دارای اعتبار تجارتی بالایی خواهد شد و با این کار، شغل خود را به برند شناخته شده ای تبدیل خواهید کرد.